Amberstone kreatywnie..

..czyli warsztaty w siedzibie Google Polska

Okazuje się, że piątek trzynastego nie wszystkim przynosi pecha. Czerwcowy trzynasty okazał się być dla uczestników warsztatów kreatywnych organizowanych przez Google, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Technologia w Spódnicy, wspaniałą okazją do czerpania inspiracji od lidera innowacyjności.

Amberstone Associates miało okazję odwiedzić nietuzinkową, krakowską siedzibę firmy Google i wspólnie z panią Agnieszką Hryniewicz-Bieniek (Country Director, Google Poland) oraz innymi uczestnikami projektu pracować nad inicjatywą mającą na celu zmianę podejścia do kształcenia przyszłych informatyków i informatyczek

Szkoły wyzwalające w dzieciach pokłady kreatywności, promowanie niestandardowego podejścia do szukania rozwiązań oraz pobudzanie u dzieci chęci do odkrywania świata i tworzenia innowacji to idee, które przyświecały projektowi naszej drużyny. W efekcie intensywnej i szalonej, jak przystało na Google, burzy mózgów powstał prototyp pierwszej ?Modelowej Szkoły IT?. Sam proces tworzenia prototypu wszystkim nam przypomniał, że w głębi duszy każdy z nas wciąż jeszcze jest dzieckiem ☺

Dziękujemy firmie Google za wspaniałą zabawę i ciekawe inspiracje, a Technologii w Spódnicy życzymy sprawnego wcielenia w życie przynajmniej części z zaproponowanych podczas warsztatów rozwiązań.

at google
Technologia w Spódnicy jest przedsięwzięciem, które ma na celu integrację środowiska kobiet pełniących funkcje zarządzające w świecie informatyki i nowych technologii. Integracja ta ma na celu wskazanie dobrych praktyk związanych z różnorodnością w zespołach technologicznych oraz inspirowanie kobiet do podejmowania wyzwań zawodowych związanych ze światem IT.