CIO Roku 2015 - wybrany!

CIO Roku 2015 - wybrany!

Zespół Amberstone Associates serdecznie gratuluje panu Nikodemowi Bończa Tomaszewskiemu – CIO Centralnego Ośrodka Informatyki zdobycia tego zaszczytnego tytułu!

Podczas uroczystej Gali CIO Roku 2015, która odbyła się wczoraj w Warszawie, w obecności blisko 140 szefów IT czołowych polskich firm i instytucji, ogłoszono rozstrzygnięcie 13. edycji konkursu na najlepszego polskiego CIO. Nikodem Bończa Tomaszewski, szef Centralnego Ośrodka Informatyki, został wybrany CIO Roku 2015.

?Każdy ma w życiu moment, a jeśli ma szczęście ? nawet kilka lub kilkanaście momentów decydujących. O zmianie w życiu, w karierze. Powinien go  dostrzec ? to oczywiste. I być gotowym, aby podjąć rękawicę. Być gotowym to znaczy mieć za sobą doświadczenie, wizję, argumenty i ludzi, których można poprowadzić do tego wyzwania. Tak odczytujemy misję i osiągnięcia tegorocznego CIO Roku. Jako menedżer jest konsekwentny. Dostrzega szansę i wierzy w swoją wizję. Potrafi nią zarażać. Potrafi do niej przekonać. Potrafi dać inspirację. I wiarę. Dał ją także nam, jurorom? ? mówił w laudacji Mirosław Forystek, CIO w ING Banku Śląskim, CIO Roku 2014 i członek konkursowego jury.
W 2012 roku wybuchła tzw. infoafera w Centrum Projektów Informatycznych MSWIA (CPI), projekt pl.ID był w bardzo poważnym kryzysie. Nikodem Bończa Tomaszewski podjął wyzywanie uratowania projektu i budowy Systemu Rejestrów Państwowych przez COI pomimo, że do końca projektu pozostało 2 lata (z przyjętych 5 lat), a prawie 40% środków finansowych zostało już wykorzystanych. System Rejestrów Państwowych został uruchomiony przez COI 1 marca 2015 roku.

Jury CIO Roku 2015 przyznało także trzy Diamenty CIO:
Adam Marciniak, Dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji w PKO Banku Polskim, został uhonorowany Diamentem CIO ?Odnowiciel strategicznej inicjatywy?.

Bogusław Święcicki, CIO Grupy Atlas, został uhonorowany Diamentem CIO ?Łowca cyfrowych synergii?.
Przemysław Zakrzewski, CIO w ABB, uhonorowany został Diamentem CIO ?Vox populi ? Vox CIO?.