Inicjatywy

Technologia w Spódnicy, CSR

Technologia w Spódnicy

W 2003 roku Sylwia Kujawska-Frydrych, Partner w Amberstone Associates zainicjowała działalność “Technologii w Spódnicy”. Idea była urzeczywistnieniem jej pasji wpisując się również w naszą chęć prowadzenia działań CSR.

Celem inicjatywy jest integracja środowiska kobiet piastujących kluczowe stanowiska w świecie IT i nowych technologii. Dzięki wspólnemu działaniu wskazywane i wypracowywane są dobre praktyki w istotnym temacie jakim jest różnorodność zespołów IT. Dzięki doświadczeniu i dokonaniom liderki IT dzielą się i inspirują kobiety funkcjonujące w obszarze nowych technologii.

Inicjatywa zrzesza wyjątkowe kobiety, kluczowe menedżerki w wiodących organizacjach na rynku. Łamiąc stereotypy i niwelując obawy, stanowią wzorzec i przykład dla kobiet rozważających karierę zawodową w świecie IT.

Obecnie “Technologia w Spódnicy” posiada niezależną osobowość prawną. Jako stowarzyszenie TwS organizuje rozliczne spotkania, konferencje, gale, prowadzi inicjatywy takie jak program mentoringowy, szkoli i promuje różnorodność w świecie nowych technologii.

Amberstone Associates wspiera Stowarzyszenie Technologia w Spódnicy i promuje dobre praktyki w zakresie różnorodności zespołów IT.

Więcej informacji na temat inicjatywy “Technologia w Spódnicy” znajdziesz na stronie internetowej TwS.


Szlachetna Paczka, CSR in Poland

Szlachetna Paczka

Ponad 15 lat temu ksiądz Jacek Stryczek zapoczątkował inicjatywę, która obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych działalności charykatywnych w Polsce. Zrzeszając setki tysięcy ludzi dobrego serca oraz wolontariuszy organizuje dary materialne dla najbardziej potrzebujących rodzin, w tym szczególnym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia. Rok rocznie powiększa się liczba wolontariuszy oraz obdarowywanych rodzin. Wciąż też pobijane są kolejne rekordy finansowe wartości przekazywanych darów. Dary te oragizowane są w oparciu o listę potrzeba przygotowywaną przez wolontariuszy wspólnie z potrzebującymi rodzinami. Gwarantuje to ich adekwatność do bardzo konkretnych potrzeb.

Trudno jest nam sobie wyobrazić coś równie pięknego jak podarowanie osobie potrzebującej czegoś o czym maży dokładnie w okresie świąt. Może być to czasem jedna z niewielu okazji by na jej twarzy pojawił się uśmiech.

W ramach swojej działalności CSR, Amberstone Associates rok rocznie wspiera Szlachetną Paczkę. Chcemy to robić tak długo jak starczy nam sił. Pomaganie, to jedna z firmowych wartości, którą także w ten sposób możemy wcielać w życie.