Technologia w spódnicy

Chciałbym oficjalnie ogłosić, iż rusza nowa inicjatywa, którą koordynuje jedna z moich szacownych koleżanek – Sylwia Kujawska-Frydrych. Trudno jest mi jednoznacznie napisać, kiedy właściwie mielibyśmy zakomunikować początek działań, gdyż projekt trwa już od kilku miesięcy, ale chyba jest to dobry moment, by co nieco o nim napisać.

Technologia w Spódnicy jest przedsięwzięciem, które ma na celu integrację środowiska kobiet pełniących funkcje zarządzające w świecie informatyki i nowych technologii. Integracja ta ma na celu wskazanie dobrych praktyk związanych z różnorodnością w zespołach technologicznych oraz inspirowanie kobiet do podejmowania wyzwań zawodowych związanych ze światem IT.
Inicjatywa skupia panie pełniące kluczowe role w polskiej informatyce i będące niesamowitym zbiorem dobrych przykładów na to jak daleko mogą zajść kobiety łamiąc stereotypy i czasem własne obawy związane z podejmowaniem wyzwań we wciąż jeszcze męskiej branży.
Osobiście jestem zdania, że płeć nie ma znaczenia przy doborze i ocenie dokonań menedżerów działających na polskim rynku, lecz zapewne nie wszyscy mają tego świadomość. Liczymy na to, że przedsięwzięcie Technologia w Spódnicy wpłynie pozytywnie na aktywizację kobiet rozpatrujących rozpoczęcie kariery w obszarze IT, a także przybliży przedsiębiorcom dobre praktyki, jakie stosowane są w firmach celem wspierania różnorodności.
Jak wspomniałem na początku, jest to chyba dobry moment, by o tym pisać, ponieważ już w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie inauguracyjne uczestniczek inicjatywy. Będziemy informować o jego przebiegu i efektach, natomiast na temat samej inicjatywy mogą przeczytać Państwo na stronie www.technologiawspodnicy.pl.
Inicjatywa objęta jest patronatem medialnym CIO Magazyn Dyrektorów IT.
Zapraszamy też do współpracy wszystkich zainteresowanych.